A NER: Lánczi András (2015): „Amit korrupciónak neveznek, az valójában a Fidesz legfőbb politikája.”(MIA)

Mindenkinek van a NERhez viszonya. A múltban és a jelenben! Válaszra várva:


Lánczi András

2015. december 21.-ből a 444 cikkéből az egyik legtöbbet idézett mondata – amely sok vitát váltott ki – így hangzik:

Amit korrupciónak neveznek, az valójában a Fidesz legfőbb politikája.”

Ezt nem a korrupció dicséreteként fogalmazta meg, hanem egy politikai-filozófiai értelmezés részeként: arra utalt, hogy minden kormányzat a saját értékrendje és politikai céljai szerint osztja el az állami erőforrásokat. Kritikusai szerint ez relativizálja a korrupció fogalmát, támogatói szerint pedig a politikai hatalom működésének realista leírása.


Arra az újságíró kérdésre, hogy mit lehet kezdeni majd a Fideszt ért korrupció ügyekkel, Lánczi úgy felel, hogy

T"amit korrupciónak neveznek, az gyakorlatilag a Fidesz legfőbb politikája". A Századvég vezetője szerint a Fidesznek fontos, hogy a hazai vállalkozói réteg megerősödjön. "Erre mondják azt, hogy „de hát ez maga a korrupció!”. Ez politikai nézőpont, itt valójában a korrupció szó mitikussá tételéről van szó."


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A demokrácia INNOVÁCIÓ - 2026. Április 12.-én megérkezett!

Humán tárgyak és a GONDOLKODÁS - DIALÓGUSBAN a MIAIskolában

Nem illiberális - FEUDÁLKAPITALIZMUS